„Kolędy polskie w opracowaniach chóralnych” wyśpiewali studenci muzyki kościelnej. Będzie kontynuacja! 24 I 2024

25.01.2024

Studenci i pedagodzy Instytutu Muzyki Kościelnej zainicjowali w roku akademickim 2022/23 serię koncertów pt. „Koncerty w murach UPJPII”. Pomysł ten jest kontynuowany w tym roku akademickim 2023/24 w kilku kościołach Krakowa. Dwa koncerty już się odbyły w kościele akademickim św. Marka. Pierwszy z nich był koncertem adwentowym (20 grudnia 2024 r.), podczas którego studenci prezentowali utwory gregoriańskie i wokalne z okresu Adwentu.

Natomiast w środę 24 stycznia br. odbył się koncert kolęd i pastorałek „Kolędy polskie w opracowaniach chóralnych” w wykonaniu zespołu kameralnego Instytutu Muzyki Kościelnej UPJPII. Dyrygentami byli sami studenci, którzy przygotowywali się pod okiem swoich pedagogów: prof. Wiesława Delimata, o. dr. Dawida Kusza, prof. Włodzimierza Siedlika.

Już teraz pedagodzy i studenci Instytutu Muzyki Kościelnej UPJPII serdecznie zapraszają na kolejny koncert. Tym razem będzie to koncert pasyjny, 19 marca br. o godz. 19:00, w kościele św. Agnieszki, podczas którego zabrzmią utwory pasyjne gregoriańskie i wielogłosowe. Wystąpi Schola Gregoriana Sancti Joannis Pauli II oraz chór UPJPII Psalmodia.

fot. Marek Pawełek